Instruktorzy – SRT Kontrast

Iwona Markiewicz

Dyplomowana zawodowa tancerka, absolwentka Szkoły Baletowej w Poznaniu.

Od 1994 roku dyrektor, choreograf, instruktor i manager Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST, prezes FUNDACJI DZIECI TAŃCA oraz sędzia PFT na wielu krajowych konfrontacjach tanecznych.

Zawodową pracę rozpoczęła w Polskim teatrze Tańca Conrada Drzewieckiego ( potem u Ewy Wycichowskiej) , kończąc w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Pracowała na stanowisku pedagoga w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu prowadząc zajęcia z tańca ludowego, jazzu i stepu. Brała udział w licznych warsztatach krajowych i zagranicznych m.in :technika tańca współczesnego E.Hartmman, Puck Heił, Leslie Friedman, funky-jazz,-A.Wat , G.Bernal, broadway jazz- Phil La Duca, J. Soutter, T.Kaspar -,hip-hop new style: J.C.Marignale, G.Minasi, A.Samba, technika release – Gili Clark, . Studiowała pedagogikę baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie, oraz w Akademii Rolniczej w Poznaniu Technologię Żywienia Człowieka. Połączyła oba zawody będąc ekspertem w dziedzinie racjonalnego odżywiania się osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym. Jest konsultantem d/s żywienia uczniów Szkół Baletowych i zawodowych tancerzy. Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza 2003” organizowanego przez Avon Cosmetics Polska.

Iwona Markiewicz jest organizatorką wyjazdów na Ogólnopolskie i Międzynarodowe Festiwale Tańca, imprez kulturalnych, promujących osiągnięcia uczestników swoich tancerzy na terenie miasta i powiatu oraz warsztatów tańca z udziałem polskich i zagranicznych mistrzów tańca. Od 1997r. jest również organizatorką, cieszących się dużym zainteresowaniem obozów letnich, gdzie mistrzowie tańca przekazują swoją wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom.

Od 2015 roku Iwona Markiewicz organizuje Mistrzostwa Polski Zachodniej Mark 'n' Move - https://www.youtube.com/watch?v=kGSuQI9kq-w

Katarzyna Markiewicz

Instruktor, trener, choreograf i reprezentantka Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST.

Twarz wielu reklam i programów telewizyjnych. Uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Kształci się na terenie całej Polski, a także w Los Angeles w najlepszych szkołach tańca, pod baczną uwagą choreografów takich gwiazd jak: Justin Bieber, Selena Gomez, Ariana Grande czy Beyonce.

Brała udział w projekcie filmowym – „Shabba Doo Remastered“ w Toronto (Kanada). W 2013 roku została wybrana spośród tysięcy tancerzy do eliminacji na Eurowizję Młodego Tancerza. Głownie zajmuje się takimi stylami jak: house (electro house, old school house), hh old school, reggae/dancehall/twerk.

Od 2015 roku stale współpracuje z wytwórnią muzyczną „mymusic” przy teledyskach i trasach koncertowych młodych artystów polskiej sceny muzycznej.

Mateusz Markiewicz

Instruktor, choreograf, trener i reprezentant Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST.

Twarz wielu reklam i programów telewizyjnych. Specjalizuje się w dziedzinach takich jak: Hype, New Age, Waacking, B-boying. Kształci się na terenie całej Polski, a także w Los Angeles w najlepszych szkołach tańca, pod baczną uwagą choreografów takich gwiazd jak: Justin Bieber, Selena Gomez, Ariana Grande czy Beyonce.

Współpracował z legendarnym Shabba Doo (The Original Lockers - gwiazdą filmów Breakin') przy projekcie filmowym „Shabba Doo Remastered” zrealizowanym w Toronto. Sędziuje imprezy taneczne za granicą (m.in. Norwegia, Holandia) i prowadzi warsztaty na terenie całego kraju oraz poza jego granicami (Belgia, Holandia).

Współpracuje z Massive Movement Dance Company (wcześniej 2dapoint), która mieści się w Holandii, cyklicznie szkoląc taneczny kunszt pod okiem swojego mentora, mistrza oraz przyjaciela Andy’ego Ninvalle’a (więcej info tutaj: www.massivemovement.com). Tańczył oraz brał udział przy produkcji spektaklu URBAN MYTHS wystawianego w Posttheater Arnhem oraz w Utrecht Stadsschouwburg. Przez ubiegłe 8 lat prowadził cieszące się dużą popularnością warsztaty „Mad Flavour” w Belgii, które są mieszanką hip hop’u i contemporary.
Mateusz trenuje grupy reprezentacyjne SRT Kontrast.

Julia Walkowiak

Absolwentka WSUS w Poznaniu na wydziale Artystycznym w specjalności Kompozycja i Techniki Taneczne oraz programu DanceIntensive w TanzFabrik Berlin (2015-2016). W roku 2015 jej spektakl Pozostańmy In Touch wygrał konkurs na realizację i grant w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. W roku 2017 w raz z trzema międzynarodowymi tancerkami stworzyła spektakl There is no place like wonderland do autorskiej muzyki Wojtka Świecy, który był pokazywany na scenach w Berlinie i w Poznaniu. Prowadziła zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci 3-5lat w Hiszpanii. Gdzie, tworzyła scenografię i prowadziła warsztaty w trzech różnych językach. Latem 2018 roku, brała udział w wymianie międzynarodowej, gdzie tańczyła w spektaklu który łączył w sobie taniec, teatr i rap, oraz pracowała jako lider Polskiej grupy młodzieży. Jako tancerka brała udział w widowisku multimedialnym z okazji 25 lecia Volsvagen Polska w choreografii Moniki Moskwy. Brała udział w projektach i warsztatach z m.in. z Iyar Elzera, Shai Farran, Stevem Weintraubem, Idanem Yoawem, Pawłem Passinim, Natalią Iwaniec czy Divadlo Continuo. W nadchodzącym sezonie rozpoczyna pracę pedagogiczna w różnych szkołach na terenie Poznania gdzie będzie uczyć baletu, modernu oraz prowadzić Teatr Tańca. Inicjatorka projektu Młody Teatr który startuje w Październiku tego roku. Poszukuje wciąż nowych dróg w tańcu, interesuje się w szczególności ruchem autentycznym, poszukiwaniem unikatowych jakości oraz tańcem folklorystycznym z różnych zakątków świata i ich wykorzystaniem w teatrze tańca.

Karol Mędak

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM, związany z tańcem towarzyskim od 11 lat. Uwielbia interakcję z ludźmi i to właśnie stara się przekazać podczas zajęć swoim parom. Poza jego największą pasją, jest zakochany w górach i mediach.
W trakcie swojej kariery był m.in. dwukrotnie II vicemistrzem Wielkopolski w tańcach standardowych, a także finalistą prestiżowego turnieju o Puchar Profesora Mariana Wieczystego w tańcach latynoamerykańskich.
Szkoli się u najlepszych par i trenerów w Polsce, m.in. Marii Sielickiej i Mateusza Śmikiela, Marka Fiksy i Kingi Jureckiej-Fiksa czy Przemka Łowickiego. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla różnorodnych grup – począwszy od lekcji tańca towarzyskiego i użytkowego z dziećmi, parami młodzieżowymi, dorosłymi, do układania choreografii ślubnych.

Justyna Jałoszyńska

Energiczna i zakręcona, ale profesjonalna i wymagająca! W takich słowach można opisać Justynę. Aktualnie skończyła Pedagogikę - Resocjalizację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako pedagog wie jak postępować nie tylko z trudną młodzieżą ale również z energiczną grupą tancerzy , dlatego kontynuuje swoje kształcenie w dziedzinie tańca na Akademi Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Taniec w kulturze fizycznej specjalność tancerz choreoterapeuta.
Choć późno zaczęła swoją przygodę z tańcem okazało się, że to strzał w dziesiątkę. W wieku 16 lat stała się dyplomowanym instruktorem a swoją pasje rozwija do dziś. Ma na swoim koncie wiele sukcesów tanecznych takich jak vice mistrzostwo Świata w Czechach. Może pochwalić się licznymi certyfikatami i uczestnictwem w wielu warsztatach oraz wieloma nagrodami w ogólnopolskich zawodach tanecznych w kategoriach solo, duet i formacji. Jest również instruktorem Zumby oraz Fitness więc nuda na zajęciach nie straszna!
Swoją miłością do hip hop’u jest w stanie zarazić każdego. Radość i motywacja jaką przekazuje na zajęciach zostanie zdecydowanie na dłużej niż jeden trening. Energia Justyny sprawia, że uczestnicy zajęć nie mogą się doczekać kolejnego spotkania. Na każdym treningu stawia na rozwój fizyczny i mentalny swoich tancerzy. Regularnie się szkoli i uczestniczy w warsztatach u najlepszych choreografów i tancerzy nie tylko Polskich ale również zagranicznych. Od trzech lat prężnie rozwija się w stylu high heels, który stał się jej drugą miłością zaraz po hip-hopie.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Tańcu i treningach fitness Justyna stara przekazać się tancerzom jak ważny jest świadomy trening ciała oraz dbanie o niego odpowiednim żywieniem i regeneracja. " Każdy trening jest dla mnie wyjątkowy, mogę robić to co kocham i przekazywać tą miłość dalej "

Magdalena Świtalska

"Ludzie nie potrafią latać, bo nie wierzą, że potrafią..." - zanim zaczęłam robić rzeczy, które dziś są dla mnie normalnością, byłam jedną z nich. Dziś gdy los stawia przede mną wyzwania, niemożliwe do pokonania, zastanawiam się ile czasu zajmie mi ich ukończenie. Akrobatykę sportową rozpoczęła w wieku 8 lat w Szkole Podstawowej nr 69 w Poznaniu. Jest potrójna mistrzynią Polski Senirow 2018 w skokach na trampolinie. Trenerka gimnastyki sportowej ze specjalizacja skoki na trampolinie. Ukończyła kurs na sędziego związkowego w tej samej dyscyplinie. Magister Wychowania Fizycznego oraz Licencjonowany Fizjotetapeuta. Reprezentantka kadry narodowej w skokach na trampolinie. Uwielbia dzieciaki oraz prace z nimi. Chce zarazić ich pasją do sportu.

Marcin Grygier

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął 8 lat temu. Specjalizuje się głównie w stylach hip hop i new age, ale nie ogranicza się i dba o różnorodność w swoich choreografiach.
Na swoim koncie posiada wiele nagród wywalczonych na zawodach tanecznych m. in. wielokrotny finalista Mistrzostw Polski federacji IDO hip hop, finalista Pucharu Świata federacji WADF, Vi-ce Mistrz Polski hip hop w Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym oraz reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy. Ciągle dba o rozwój i dąży do pogłębiania swojej wiedzy kształcąc się na licznych warsztatach tanecznych u najlepszych choreografów i tancerzy z całego świata.Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom tanecznym od 4 lat współpracuje oraz dzieli swoją pasję zarówno z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zajęcia z dziećmi , młodzieżą i dorosłymi.
Absolwent Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Maria Ostańska

W SRT Kontrast tańczę od 6 roku życia i jestem uczestnikiem grupy reprezentacyjnej Kontrast Senior, mając na koncie wiele nagród i wyróżnień.
Moją domeną jest Hip-Hop, ale interesuje się również teatrem. Niejednokrotnie występowałam na scenie Young Stars Festival i w teledyskach piosenkarzy z wytwórni MyMusic. Prowadzę zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Uwielbiam szkolić się oraz zarażać innych pozytywną energią i dzielić się moją miłością do tańca.

Mikołaj Stefański

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat. Tancerz grupy reprezentacyjnej- Kontrast Senior w Szkole Ruchu i Tańca Kontrast w Poznaniu oraz instruktor początkujących grup dzieci tańca Hip Hop i Disco Dance. Uczestnik ogólnopolskich turniejów tańca, festiwali oraz Krajowych Mistrzostw IDO (Eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata). Brał również udział w nagrywkach wielu teledysków czy klipów z młodymi, scenicznymi artystami. Niesutannie szkoli się od najlepszych instruktorów z całej Polski, na warsztatach w różnych stylach tańca.

Nina Jóźwiak

Związana z tańcem od najmodszych. Wielokrotnie brała udział w mistrzostwach Polski i świata IDO dnosząc sukcesy grupowe, jak i solowe. Obecnie pracuje jako trener i choreograf w zespołach tanecznych i prowadzi zajęcia z modernu i jazzu z dziećmi i młodzieżą. Należy do grupy projektowej Koninskiego Teatru Tańca. Nieustannie szkoli się na warsztatach tanecznych u Polskich oraz zagranicznych tancerzy i pedagogów.

Joachim Uetake

Urodził się i wychował w Poznaniu. Obecnie student, zajmuje się tańcem w stylu HIP HOP , muzyką i innymi dziedzinami związanymi ze sztuką. Najważniejszą wartością dla niego to prawda i zgodność ze swoim duchem, tym też sugeruje się tworząc. Półfinalista IX edycji programu You Can Dance - Po Prostu Tańcz. Rozwija swoje możliwości poprzez uczestnictwo w warsztatach w Europie, USA i Azji, pod okiem takich instruktorów jak: Tony Tzar, Diana Matos, Mariusz Kotarski, Marcin Rębilas, Luther Brown, Rhapsody James, Kenzo Alvares i wielu innych. Joachim udziela lekcji tańca młodym tancerzon, jeżdżąc na warsztaty po całej Polsce. Jego największym osiągnięciem jest dojście do półfinału programu You Can Dance oraz wyjazd na finały międzynarodowych zawodów World Of Dance w Los Angeles.

Wiktoria WIXA Ciechanowska

Z Kontrastem związana od 6 roku życia. Rozpoczynając naukę tańca od baletu, przechodząc przez disco dance, broadway jazz, cheerleading i modern, swoją ścieżkę odnalazła w hip hopie. Aktualnie jest tancerką reprezentacyjnej grupy Kontrast Senior oraz choreografką i trenerką młodszych grup.
Od 2017 roku aktywnie działa jako tancerka na koncertach i w teledyskach takich artystów jak Roksana Węgiel, Agata Gładysz, Kaja Jabłońska czy Dominika Sozańska. Brała udział w międzynarodowym projekcie Culture Clash, współtworząc przedstawienie na deskach jednego z amsterdamskich teatrów. Wygrała I edycję projektu Way2LA, zdobywając miesięczne stypendium w najlepszych szkołach tańca w Los Angeles. Na jej koncie znadują również występy na takich wydarzeniach jak międzynarodowa konferencja TEDx, #BeSupreme czy Dzień Dobry TVN.
Regularnie jeździ na warsztaty i obozy, szkoląc się u najlepszych instruktorów z całego kraju i świata. W swojej pracy ceni sobie przede wszystkim zaangażowanie, lojalność, kreatywność i nieustanną chęć rozwoju.


       

KONTAKTPOZNAŃ I SUCHY LAS

BIURO
tel: 510 431 541
Dyrektor-Iwona Markiewicz 601 551 282, markiewicz.taniec@gmail.com
Manager-Mateusz Markiewicz 886 554 265


Recepcja-Grażyna Grzegorczyk 510 431 541, biuro.srtkontrast@gmail.com
Studio SRT Kontrast
ul.Tomaszewskiego 7
po-śr-czw-pt- 16:30-21:00
wt-17:00-21:00
BIURO ZAWODÓW, KONCERTY, POKAZY
​Marta Stroińska, zawody@fdt.poznan.pl


Dane do przelewów
Markiewicz Art Complex sp z o.o
os.B.Chrobrego 117
60-681 Poznań
NIP 9721266230
nr konta
PKO 83 1020 4027 0000 1402 1372 0554

OBORNIKI

ORGANIZACJA
Iwona Markiewicz
biuro mailowe Marta Stroińska Kuboń
recepcja Lilla Płomińska -Oborniki
e-mail:biuro@srt-kontrast.com

BIURO
SP2 ul.Piłsudskiego 28 64-600 Oborniki
Lila Płomińska 509 605 184
wt-czw godz:16:00-19:00

Dane do korespondencji
SRT KONTRAST
ul.Tomaszewskiego 7
60-692 Poznań