Iwona Markiewicz

Dyplomowana zawodowa tancerka, absolwentka Szkoły Baletowej w Poznaniu.

Od 1994 roku dyrektor, choreograf, instruktor i manager Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST, prezes FUNDACJI DZIECI TAŃCA oraz sędzia PFT na wielu krajowych konfrontacjach tanecznych.

Zawodową pracę rozpoczęła w Polskim teatrze Tańca Conrada Drzewieckiego ( potem u Ewy Wycichowskiej) , kończąc w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Pracowała na stanowisku pedagoga w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu prowadząc zajęcia z tańca ludowego, jazzu i stepu. Brała udział w licznych warsztatach krajowych i zagranicznych m.in :technika tańca współczesnego E.Hartmman, Puck Heił, Leslie Friedman, funky-jazz,-A.Wat , G.Bernal, broadway jazz- Phil La Duca, J. Soutter, T.Kaspar -,hip-hop new style: J.C.Marignale, G.Minasi, A.Samba, technika release – Gili Clark, . Studiowała pedagogikę baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie, oraz w Akademii Rolniczej w Poznaniu Technologię Żywienia Człowieka. Połączyła oba zawody będąc ekspertem w dziedzinie racjonalnego odżywiania się osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym. Jest konsultantem d/s żywienia uczniów Szkół Baletowych i zawodowych tancerzy. Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza 2003” organizowanego przez Avon Cosmetics Polska.

Iwona Markiewicz jest organizatorką wyjazdów na Ogólnopolskie i Międzynarodowe Festiwale Tańca, imprez kulturalnych, promujących osiągnięcia uczestników swoich tancerzy na terenie miasta i powiatu oraz warsztatów tańca z udziałem polskich i zagranicznych mistrzów tańca. Od 1997r. jest również organizatorką, cieszących się dużym zainteresowaniem obozów letnich, gdzie mistrzowie tańca przekazują swoją wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom.

Od 2015 roku Iwona Markiewicz organizuje Mistrzostwa Polski Zachodniej Mark 'n' Move - https://www.youtube.com/watch?v=kGSuQI9kq-w

Katarzyna Markiewicz

Instruktor, trener, choreograf i reprezentantka Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST.

Twarz wielu reklam i programów telewizyjnych. Uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Kształci się na terenie całej Polski, a także w Los Angeles w najlepszych szkołach tańca, pod baczną uwagą choreografów takich gwiazd jak: Justin Bieber, Selena Gomez, Ariana Grande czy Beyonce.

Brała udział w projekcie filmowym – „Shabba Doo Remastered“ w Toronto (Kanada). W 2013 roku została wybrana spośród tysięcy tancerzy do eliminacji na Eurowizję Młodego Tancerza. Głownie zajmuje się takimi stylami jak: house (electro house, old school house), hh old school, reggae/dancehall/twerk.

Od 2015 roku stale współpracuje z wytwórnią muzyczną „mymusic” przy teledyskach i trasach koncertowych młodych artystów polskiej sceny muzycznej.

Mateusz Markiewicz

Instruktor, choreograf, trener i reprezentant Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST.

Twarz wielu reklam i programów telewizyjnych. Specjalizuje się w dziedzinach takich jak: Hype, New Age, Waacking, B-boying. Kształci się na terenie całej Polski, a także w Los Angeles w najlepszych szkołach tańca, pod baczną uwagą choreografów takich gwiazd jak: Justin Bieber, Selena Gomez, Ariana Grande czy Beyonce.

Współpracował z legendarnym Shabba Doo (The Original Lockers - gwiazdą filmów Breakin') przy projekcie filmowym „Shabba Doo Remastered” zrealizowanym w Toronto. Sędziuje imprezy taneczne za granicą (m.in. Norwegia, Holandia) i prowadzi warsztaty na terenie całego kraju oraz poza jego granicami (Belgia, Holandia).

Współpracuje z Massive Movement Dance Company (wcześniej 2dapoint), która mieści się w Holandii, cyklicznie szkoląc taneczny kunszt pod okiem swojego mentora, mistrza oraz przyjaciela Andy’ego Ninvalle’a (więcej info tutaj: www.massivemovement.com). Tańczył oraz brał udział przy produkcji spektaklu URBAN MYTHS wystawianego w Posttheater Arnhem oraz w Utrecht Stadsschouwburg. Przez ubiegłe 8 lat prowadził cieszące się dużą popularnością warsztaty „Mad Flavour” w Belgii, które są mieszanką hip hop’u i contemporary.
Mateusz trenuje grupy reprezentacyjne SRT Kontrast.

Julia Stankiewicz

Tancerka, instruktor, choreograf. Julia jest związana z tańcem od 13 roku życia. Na swoich zajęciach, kształtuje tancerzy poprzez naukę świadomości ciała, kładzie nacisk na performance, charakter i pewność siebie w tańcu. Ceni sobie radość do życia i do ruchu, którą pragnie zarazić każdego uczestnika jej zajęć. Uczęszczała do szkoły Fontys School of Fine & Performing Arts na profilu Urban Contemporary, gdzie kształciła się pod okiem doświadczonych nauczycieli, choreografów i artystów. W szkole Fontys Julia trenowała takie style jak: Taniec Współczesny, Modern, Improwizacja, Hip-hop, House, Afro-Contemporary, Popping, Physical Dynamics, Performance, Ballet. Wymienione techniki ruchu oraz lekcje z Kreacji ruchu, Movement research, Yogi i Pilatesu, Choreografii, Dramaturgii, Komunikacji i Anatomii umożliwiają jej indywidualne podejście do uczniów i doskonalenie ich umiejętności na każdym poziomie zaawansowania. Dodatkowo, jej aktywny tryb życia, ogromna pasja do ruchu i potrzeba dzielenia się tym z innymi ludźmi sprawia, że prowadzi zajęcia z dużym zaangażowaniem i pozytywną energią. Z radością potrafi przekazać pasję i wiedzę na profesjonalnym poziomie w sympatycznej atmosferze. Poza nauką technik tanecznych Julia prowadzi zajęcia pilates, fitness oraz yogę. Zajęcia pilates prowadzi w specjalizacji CORE , które są całkowicie dopasowane do klientów, również z problemami kręgosłupa oraz kobiet po porodzie. Julia posiada również doświadczenie w prowadzeniu zajęć fitness, takich jak: zumba, step, rozciąganie, aqua zumba, aerobik, aqua spinning, ABT oraz yoga.

Julia Walkowiak

Absolwentka WSUS w Poznaniu na wydziale Artystycznym w specjalności Kompozycja i Techniki Taneczne oraz programu DanceIntensive w TanzFabrik Berlin (2015-2016). W roku 2015 jej spektakl Pozostańmy In Touch wygrał konkurs na realizację i grant w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. W roku 2017 w raz z trzema międzynarodowymi tancerkami stworzyła spektakl There is no place like wonderland do autorskiej muzyki Wojtka Świecy, który był pokazywany na scenach w Berlinie i w Poznaniu. Prowadziła zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci 3-5lat w Hiszpanii. Gdzie, tworzyła scenografię i prowadziła warsztaty w trzech różnych językach. Latem 2018 roku, brała udział w wymianie międzynarodowej, gdzie tańczyła w spektaklu który łączył w sobie taniec, teatr i rap, oraz pracowała jako lider Polskiej grupy młodzieży. Jako tancerka brała udział w widowisku multimedialnym z okazji 25 lecia Volsvagen Polska w choreografii Moniki Moskwy. Brała udział w projektach i warsztatach z m.in. z Iyar Elzera, Shai Farran, Stevem Weintraubem, Idanem Yoawem, Pawłem Passinim, Natalią Iwaniec czy Divadlo Continuo. W nadchodzącym sezonie rozpoczyna pracę pedagogiczna w różnych szkołach na terenie Poznania gdzie będzie uczyć baletu, modernu oraz prowadzić Teatr Tańca. Inicjatorka projektu Młody Teatr który startuje w Październiku tego roku. Poszukuje wciąż nowych dróg w tańcu, interesuje się w szczególności ruchem autentycznym, poszukiwaniem unikatowych jakości oraz tańcem folklorystycznym z różnych zakątków świata i ich wykorzystaniem w teatrze tańca.

Izabela Kawczyńska

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej w Poznaniu . Pracowała w Teatrze Wielkim oraz Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Doświadczenie zdobyła w charakterze pedagoga baletu oraz w prowadzeniu strechingu dla dorosłych w Szkole Tanća i Baletu Beaty Książkiewicz „ Foutte „ .W Wyższej Szkole Nauk Umiejętności Społecznych ukończyła – stopień Menadżera Kultury i Sztuki pisząc prace dyplomową na temat Promocji i Marketingu Szkoły Baletowej „Foutte” Brała udział w licznych spektaklach musicalowych m. in. w Circus Krone z Monachium oraz w Japonii musical „Around the World of Dreams „Współpraca ze szkołą tańca Anny Niedzwiedź i teatrem Cortique zaowocowała udziałem w przedstawieniach baletowych „Świat Cylii „ i Tropem Białej Sowy „Brała udział w warsztatach tanecznych Ewy Wycichowskiej:
• Flamenco
• modern jazz
• muzykoterapia
• taniec klasyczny
Motto ; „ Doświadczenie pozwala nam kierować się w życiu zasadami sztuki, brak doświadczenia oddaje nas losowi „

Sonia Pijanowska

Swoją przygodę z gimnastyką artystyczną zaczęła w wieku 8 lat w Klubie Sportowym "Energetyk" Poznań. Od 2012 roku członek kardy narodowej, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, turniejów krajowych i międzynarodowych, w 2014 roku reprezentantka na Mistrostwach Europy w Baku. Po zakończeniu 7-letniej kariery sportowej oddała się tańcu. Startowała jako solistka jazzowe SRT 'Kontrast". Uczestniczka Mistrzostw Polski w jazzie i modernie federacji IDO, mistrzyni Polski w jazzie federacji WADF i laureatka wielu turniejów tanecznych. Szkoliła się m.in. u takich instruktorów jak: Stefano Silvino, Julia Spiesser, Raffaele D'anna, Andrea Attila, Ilona Bekier, Katarzyna Mieczkowska, Andy Ninvalle, Martyna Andrzejczak. Kształciła się w takich stylach tancecznych jak jazz, tanieć współczesny, commercial i hip hop. Instruktor rekreacji i sportu o specjalości taniec jazzowy. Na swoich zajęciach stawia głównie na technikę, kreatywność i czerpanie przyjemności z tańca.

Karol Mędak

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM, związany z tańcem towarzyskim od 11 lat. Uwielbia interakcję z ludźmi i to właśnie stara się przekazać podczas zajęć swoim parom. Poza jego największą pasją, jest zakochany w górach i mediach.
W trakcie swojej kariery był m.in. dwukrotnie II vicemistrzem Wielkopolski w tańcach standardowych, a także finalistą prestiżowego turnieju o Puchar Profesora Mariana Wieczystego w tańcach latynoamerykańskich.
Szkoli się u najlepszych par i trenerów w Polsce, m.in. Marii Sielickiej i Mateusza Śmikiela, Marka Fiksy i Kingi Jureckiej-Fiksa czy Przemka Łowickiego. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla różnorodnych grup – począwszy od lekcji tańca towarzyskiego i użytkowego z dziećmi, parami młodzieżowymi, dorosłymi, do układania choreografii ślubnych.

Luisa Płomińska

Tancerka grup reprezentacyjnych „Roztańczone nutki” oraz „ Iskierki”, przygodę z tańcem zaczęła, gdy baletki nie były jeszcze szyte w jej rozmiarze. Prowadzi zajęcia z małymi dziećmi podstawy ABC klasyki, tańca nowoczesnego (disco), modern jazz, ale także dla dorosłych w rytmie gorącej salsy. Reprezentantka SRT KONTRAST na zawodach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Nauczycielka historii oraz studentka UAM-u o specjalizacji nauczycielskiej, co daje pilne przygotowanie pedagogiczne w pracy z dziećmi. Bierze czynny udział w warsztatach i obozach artystycznych. Zakochana w teatrze, operze, ukończyła studium teatralne, kształci się również wokalnie. „Taniec to coś zdecydowanie więcej…wzniosła nadinterpretacja”.

Justyna Jałoszyńska

Energiczna i zakręcona, ale profesjonalna i wymagająca! W takich słowach można opisać Justynę. Aktualnie studiuje Pedagogikę - Resocjalizację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako pedagog wie jak postępować nie tylko z trudną młodzieżą ale również z energiczną grupą tancerzy.
Choć późno zaczęła swoją przygodę z tańcem okazało się, że to strzał w dziesiątkę. W wieku 16 lat stała się dyplomowanym instruktorem a swoją pasje rozwija do dziś. Ma na swoim koncie wiele sukcesów tanecznych takich jak vice mistrzostwo Świata w Czechach. Może pochwalić się licznymi certyfikatami i uczestnictwem w wielu warsztatach oraz wieloma nagrodami w ogólnopolskich zawodach tanecznych w kategoriach solo, duet i formacji. Jest również instruktorem Zumby, więc nuda na zajęciach nie straszna!
Swoją miłością do hip hop’u jest w stanie zarazić każdego. Radość i motywacja jaką przekazuje na zajęciach zostanie zdecydowanie na dłużej niż jeden trening. Energia Justyny sprawia, że uczestnicy zajęć nie mogą się doczekać kolejnego spotkania. „Jestem szczęśliwa że mogę robić to co kocham" - to motto naszej instruktorki.

Michalina Lamprecht

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 10 lat. Przez wiele lat odnosiła sukcesy na krajowych i międzynarodowych zawodach w stylu hip hop, disco dance, jazz dance, modern. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy i świata organizowanych przez IDO ( International Dance Organization).
Jest kwalifikowanym instruktorem tańca nowoczesnego i od 5 lat prowadzi zajęcia z dziećmi młodzieżą oraz dorosłymi. Przygotowuje również tancerzy jak i całe grupy taneczne.
Jest członkiem grupy tanecznej WEST POINT oraz PUNIE CREW, które wielokrotnie zajmują najwyższe miejsca na zawodach międzynarodowych oraz możemy je zobaczyć w programach telewizyjnych. ( „World of dance Polska”) Michalina to pełna energii dziewczyna, dla której taniec to wielka miłość, pasja i sposób na wyrażanie siebie.

Monika Musiał

Dyplomowana tancerka, instruktor, choreograf. Półfinalistka 1 edycji programu GOT TO DANCE - TYLKO TANIEC w telewizji Polsat. (2012r) gdzie była jedna z najmłodszych uczestniczek (16l). Z tańcem związana od 7 roku życia, począwszy od przynależności do Polskiej Federacji Tańca w organizacji IDO, gdzie zdobywała jako solistka wielokrotnie 1msc w kategoriach disco-dance na skale ogólnopolska , w wieku 13 lat zaczęła rozwijać warsztat również z jazzu, klasyki, tańca współczesnego i akrobatyki. Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych , na wydziale artystycznym , kierunku TANIEC o specjalizacji technika i kompozycja . W międzyczasie zainteresowała się także street'em rozwijając się w takich stylach jak: hip-hop, popping, waacking , jeżdżąc na warsztaty, obozy i eventy po całej Polsce. (Hype Up, Gdańsk Dźwiga Muzę, Rytm Ulicy, Groove Contest, Board Game Tour, I'm IN, Big Point, SDI, SDA i wiele innych) Obecnie rozwija się w 2 poznańskich szkołach : Point Dance Studio oraz CSW. Jako nauczyciel współpracuje z wieloma miejscowościami i wieloma szkołami (SRT Kontrast od 2016r) , organizuje projekty i wymiany zagraniczne dla tancerzy z ramienia fundacji "Talent" , prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą ( Niemcy - Hannover , Czechy - Brno). Założycielka studia - PURE DANCE. Poświęciła życie dla tańca i chociaż wymagająca jako nauczyciel - uwielbia zrażać swoją pasja innych ludzi. Wulkan pozytywnej energii potrafiący sprawić, ze jej uczniowie zakochują się w tańcu po pierwszych zajęciach.

Magdalena Świtalska

"Ludzie nie potrafią latać, bo nie wierzą, że potrafią..." - zanim zaczęłam robić rzeczy, które dziś są dla mnie normalnością, byłam jedną z nich. Dziś gdy los stawia przede mną wyzwania, niemożliwe do pokonania, zastanawiam się ile czasu zajmie mi ich ukończenie. Akrobatykę sportową rozpoczęła w wieku 8 lat w Szkole Podstawowej nr 69 w Poznaniu. Jest potrójna mistrzynią Polski Senirow 2018 w skokach na trampolinie. Trenerka gimnastyki sportowej ze specjalizacja skoki na trampolinie. Ukończyła kurs na sędziego związkowego w tej samej dyscyplinie. Magister Wychowania Fizycznego oraz Licencjonowany Fizjotetapeuta. Reprezentantka kadry narodowej w skokach na trampolinie. Uwielbia dzieciaki oraz prace z nimi. Chce zarazić ich pasją do sportu.


       

KONTAKTPOZNAŃ

BIURO
tel: 510 431 541
Dyrektor-Iwona Markiewicz 601 551 282, markiewicz.taniec@gmail.com
Manager-Mateusz Markiewicz 886 554 265
Kierownik techniczny-Barbara Janusz 506 080 156

Recepcja-Grażyna Grzegorczyk 510 431 541, biuro.srtkontrast@gmail.com
Studio SRT Kontrast
ul.Tomaszewskiego 7
po-śr-czw-pt- 16:30-21:00
wt-17:00-21:00

BIURO
Dom Kultury Dąbrówka
Justyna Błaszków
środa-piątek
16:00-20:00

BIURO ZAWODÓW, KONCERTY, POKAZY
​Marta Stroińska, zawody@fdt.poznan.pl


Dane do przelewów
Markiewicz Art Complex sp z o.o
os.B.Chrobrego 117
60-681 Poznań
NIP 9721266230
nr konta
PKO 83 1020 4027 0000 1402 1372 0554

SUCHY LAS/OBORNIKI

ORGANIZACJA
Iwona Markiewicz
biuro mailowe Marta Stroińska Kuboń
recepcja Lilla Płomińska -Oborniki
e-mail:srt.oborniki@fdt.poznan.pl

BIURO
Gimnazjum nr 3 Oborniki ul.Piłsudskiego 28
Lila Płomińska 509 605 184
wt-czw godz:16:00-19:00

Dane do przelewów
SRT KONTRAST
ul.Tomaszewskieg 7
60-692 Poznań
NIP 7871563098
konto
ING 18 1050 1520 1000 0097 1792 9401
+ imię i nazwisko, grupa, mc

Dane do korespondencji
SRT KONTRAST
ul.Tomaszewskiego 7
60-692 Poznań